تیزر انیمیشن

شما اینجا هستید : صفحه اصلی / تیزر انیمیشن

ساخت تیزر انیمیشن

افتخار تولید و ساخت تیزر های انیمیشنی شرکتها و ارگانهای مطرح کشور

دفتر مرکزی : ۷۰ ۱۰۰ ۲۲۰

همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲ مهدی حاجی اسماعیلی

نحوه ساخت تیزر انیمیشن به چه صورت می باشد؟

در ابتدای بحث باید بدانیم تیزر به یک نوع از تبلیغات تلویزیونی گفته می شود که جهت آگاه سازی مخاطبان و سایر اهداف تولید کنندگان آنها ساخته می شود و قدرت تاثیرگذاری این تکنیک بر مخاطب بسیار زیاد است. همانطور که میدانید تیزر تبلیغاتی خود دارای انواعی است که هر یک از آنها به روش خاص خود ساخته می شود و مراحل خاص خود را دارد که از جمله این تیزرها رئال، تیزر انیمیشن، رئال انیمیشن و.. است و یکی از مهم ترین شباهت های انواع تیزر تبلیغاتی در این است که پیش از هر کاری باید فیلم نامه ای در این زمینه تنظیم شود.

با توجه به اینکه بحث ما راجع به تیزر انیمیشن است قابل توجه این است که تیزر انیمیشن به تیزرهایی گفته می شود که ترکیبی از فیلمبرداری در فضاهای واقعی و انیمیشن می باشد. ساخت تیزر انیمیشن گاهی به صورت ساخت و تولید انیمیشن تبلیغاتی است و گاه نیز برای ساخت و تولید انیمیشن سریالی که هر یک از آنها قدرت و نفوذ خاص خود را بر روی مخاطب دارد اما نکته قابل توجه این است که چنانچه تیزر انیمیشن در زمینه تبلیغات باشد ابتدا تاثیر آن بیشتر از سایر انواع آن است و همچنین برای ساخت آن زمان در نظر گرفته شود.

با توجه به اینکه تیزر انیمیشن برای تبلیغات در زمینه مربوط به مشاغل گوناگون ساخته و ارائه میشود تیزر انیمیشن در استودیو و به واسطه برنامه های مربوط به افکت و ... ساخته می شود و به طور کلی خود شامل دسته بندی خاصی می شود که از جمله انها دو بعدی و سه بعدی است.

مراحل و اصول ساخت تیزر انیمیشن:

با توجه به اینکه تبلیغات به عنوان یکی از عناصر اصلی در آگاهی، ترغیب و یادآوری مشتریان و مخاطبان نسبت به تمامی محصولات، خدمات، برندها، شرکت ها و... شناسایی می شود برای ساخت آنها مراحلی باید در نظر گرفته شود و رعایت شود. همانطور که میدانید تیزر باید با در نظر گرفتن ایده های مفهومی و متفکرانه و خلاقانه ساخته شده باشد تا اینکه تاثیر عمیقی را بر روی مخاطبان بر جای بگذارد و نیز باید جذابیت ها و زیبایی های شنیداری و ... در آنها به کار گرفته شود. با توجه به اینکه انیمیشن به نشان دادن و به نمایش گذاشتن تصاویر متحرک گفته می شود که به صورت ها و اشکال گوناگون نمایش داده می شود، بستگی به ابتکار و خلاقیت طراح و انیماتور دارد. نکته قابل توجه این است تیزر انیمیشن چنانچه در قالب تبلیغات باشد نقش بسیار زیادی در کسب و کار و موفقیت فرد در ساخت این نوع تیزر دارد. یکی از نکات مهم در ساخت تیزر انیمیشن این است که سناریوی پر محتوا و حرفه ای در زمینه مربوطه ارائه شود و همچنین از ایده های بسیار مدرن و نو و خلاقانه استفاده شده باشد چرا که این موارد در جلب مخاطب نقش بسیار مهمی دارد.

یکی از موارد مهم در ساخت انیمیشن این است که سازنده آن باید از گرافیک های با کیفیت بالا استفاده نماید چون تاثیر زیادی در جلب مخاطب دارد. همانطور که نکات زیادی در ساخته شدن یک انیمیشن با کیفیت نقش دارد صداگذاری حرفه ای است که یکی از مواردی است که در بالا بردن کیفیت و درجه انیمشن در مرحله نخست قرار دارد. یکی دیگر از نکات مهم در ساخت تیزر انیمیشن این است که به صورت کارتونی ساخته می شود و اصلی ترین معیار ان جلب کردن توجه و نظر مخاطبان است و همچنین این نوع تیزر اهمیت بسیار زیادی به کاراکترها داده است و به آن ها جان تازه ای بخشیده است و این نکته از مهم ترین اصول در ساخت این نوع تیزر به شمار می آید.


می توانید بیشتر بخوانید: برای فروش بیشتر محصولات خود و چگونگی افزایش فروش ، مخصوص شرکت ها و کارخانه های بزرگ به صفحه ساخت تیزر انیمیشن تبلیغاتی در صدا و سیما مراجعه کنید.

نکات مهم درباره ساخت تیزر انیمیشن:

ساخت تیزر انیمیشن به گونه ای است که دارای جنبه های داستانی است و ساخت آنها بر پایه اصول اساسی و قوی بنیان گذاری شده است و همچنین پیام را به صورت سریع به بیننده انتقال می دهد. یکی از بارزترین شباهت های تیزر انیمیشن با سایر تیزرها در این است که استفاده و بکارگیری سایر عناصر بصری، موسیقی، صدا و حرکت و... در این نوع تیزر امری اساسی است و به صورت شخصیت محور طراحی شده است.

یکی از مهم ترین شاخصه های تیزر انیمیشن این است که اغلب به جنبه های خاص و عمیق داستانی، روانی، احساسی و فلسفی می پردازد و یکی از مهمترین اهداف آن در جهت سرگرم کردن مخاطب است یعنی به عبارتی به گونه ای است که به سینمای داستانی شباهت زیادی دارد.

شایان ذکر است که تیزر انیمیشن با سایر انواع تیزر تبلیغاتی تفاوت های چندانی دارد یعنی در واقع تیزر انیمیشن به مفهوم ایجاد یک فرآیند داستانی، تبلیغاتی و سینمایی گفته می شود که به وسیله عواملی قابل تصور و تخیل و ایجاد می باشد. یکی از نکات بسیار مهم در ساخت تیزر انیمیشن این است که این نوع تیزرها معمولا از سمت و سوی سینما سازان درخواست می شود و به همین سبب است که محل پخش و اکران آنها اغلب در سینما و تلویزیون است. ساختار انیمیشن به گونه ای است که دارای مراحل پیچیده ای است یعنی به گونه ای که مبتنی است بر قصه، معرفی کاراکترها و...و نکته قابل توجه این است که پیش بینی در خصوص اینکه نتیجه داستان چه باشد بر عهده بیننده است. ساخت انیمیشن در مدت کوتاه تری رخ می دهد حال آنکه ساخت دیگر انواع تیزر مدت زمان طولانی تری را به خود اختصاص می دهد و همچنین سرعت اجرای انها بالاتر است و این موارد به طور کلی نقش زیادی در افزایش مخاطبان دارد.

مراحل ساخت تیزر انیمیشن نیز همچون سایر تیزرها در وهله اول به توافق در مورد فیلم نامه بستگی دارد و پس از آن دقت در انتخاب بازیگر مناسب برای نقش های مختلف می باشد. در زمان ساخت تیزر انیمیشن باید شرکت های سازنده آن را به خوبی شناسایی کرد و از اعتبار آنها به خوبی آگاهی داشت و اصول آن را به صورت تخصصی رعایت نمود. از دیگر نکات مهم در این زمینه هزینه ساخت انیمیشن است که به نسبت نیاز به صرف هزینه های زیادی است و این هزینه ها در شرکت های مختلف به صورت متفاوت می باشد.منبع: واژه گستر

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه پارک وی، روبروی صدا و سیما، کوچه مهری، کوچه سوسن یکم، پلاک 15 طبقه 4 واحد 9

Info@vajegostartv.com

021-22010070

0912-1553166