بیلبورد

شما اینجا هستید : صفحه اصلی / بیلبورد

طراحی بیلبورد تبلیغاتی

همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲ دفتر مرکزی : ۷۰ ۱۰۰ ۲۲۰

طراحی بیلبورد تبلیغاتی حساسیت های خاصی دارد. نکات بسیار مهمی در کار کردن با ابعاد بزرگ بیلبورد و استرابورد وجود دارد که بهتر است آنها را بدانید.

برای همین ما در این مقاله هر آنچه که برای طراحی بیلبورد تبلیغاتی و ساخت بیلبورد در تهران نیاز دارید، به شما خواهیم گفت. طراحی و ساخت بیلبورد از آن جایی بسیار مهم است که شما ابعاد بزرگی را تنها برای چند ثانیه به نمایش می گذارید.

بیلبوردها در داخل فضاهای شهری و در بزرگراهها و حاشیه ی شهرها به نمایش گذاشته می شود. شما فکرش را بکنید، عابران تنها چند ثانیه وقت دارند که به طراحی بیلبورد تبلیغاتی شما نگاه کنند. امروزه بیلبورد به یکی از بهترین روش ها برای تبلیغات تبدیل شده است. اما تنها زمانی می توان گفت که شما در تبلیغ موفق عمل کرده اید که بیلبورد موثر واقع شود. چگونه می توان بر عمق تاثیر و ماندگاری پیام های خود در بیلبوردها بهبود بخشید؟

طراحی بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی

اگر احساس می کنید که طراحی بیلبورد تبلیغاتی با طراحی پوستر و کاتالوگ و غیره یکی است که اشتباه می کنید. طراحی اینها کاملا متفاوت است. طراحی بیلبورد تبلیغاتی یک کار تیمی است که در آن معمار، گرافیک، ایده پرداز و کارفرما در کنار هم تصمیم می گیرند. اگر قصد طراحی بیلبورد تبلیغاتی موفق دارید، موارد زیر را حتما مد نظر داشته باشید:

• تعداد کلماتی که می توانید به کار ببرید، بسیار محدود است. تنها 6 کلمه و کمتر می توانید به کار ببرید. بیلبوردهای شما پیام های مهم را در قالب تصاویر مناسب و حداقل کلمات انتقال دهند. این را به یاد داشته باشید، حتی اگر کلمات بیشتری را به کار ببرید، خوانده نمی شوند.

• حواس پرتی ایجاد نکنید، این مسئله بسیار مهم است. شما باید در عین اینکه حواس را به خود جذب می کنید، اما این کار نباید طول بکشد. برای همین بر روی انتقال سریع محتوا و پیام خود تمرکز داشته باشید. البته در ایجاد حواس پرتی عامل دیگری نیز مهم است و آن هم مکان نصب بیلبورد است. که در این راستا شهرداری و سازمان سیمای شهری دخیل هستند.

• انتظار نداشته باشید که فورا افراد به بیلبوردهای شما واکنش نشان دهند و با شما تماس بگیرند. شما با بیلبوردها بیشتر خود را نشان می دهید. شاید دیده باشید که در طراحی بیلبورد تبلیغاتی از شماره تلفن و آدرس فضاهای مجازی استفاده می کنند، اما باید این را خاطر نشان کرد که در 99 درصد مواقع این آدرس ها دیده نمی شود.

• خلاق باشید: این مورد مهمترین مساله در طراحی بیلبورد تبلیغاتی است. خلاق بودن طرح بیلبورد شما به ماندگار شدن برند و پیام شما بسیار کمک می کند. مثلا می توانید ذهن خواننده را درگیر خود کنید. نکته ی مبهمی ایجاد کنید که او در طراحی بیلبورد تبلیغاتی شما آن را ببیند و به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد برند و پیام شما باشد.

بیلبورد خلاقانه

• یک عدد طراحی بیلبورد تبلیغاتی کافی نیست: توصیه ی ما این است که به یک بیلبورد تبلیغاتی بسنده نکنید. درست است که هزینه ها برایتان بالا خواهد رفت. اما بیلبوردها یک سلاح نیرومند در تبلیغات به حساب می آیند. در این زمینه نرخی برای بیلبوردها وجود دارد که GPR نام دارد. عوامل ترافیک، میزان دیده شدن، موقعیت بیلبورد، اندازه و ... بر این نرخ تاثیرگذار هستند. نمره ای معادل 1 تا 100 به نمره ی نمایشی بیلبوردها اختصاص دارد. توصیه ی ما این است که نرخ بیلبوردهای شما 50 به بالا باشد.

• تا جایی که می توانید ایده ها و پیام های خود را در طراحی بیلبورد تبلیغاتی به صورت تصویر و گرافیک نشان دهید. نوشته ها بسیار کم جلب توجه می کنند. بهتر است جملات مفهومی و کلیدی به کار ببرید. اما این اصلا به این معنا نیست که ابهام ایجاد کنید.

• اندازه ی لوگو و چیدمان در طراحی بیلبورد تبلیغاتی مهم است. در مرحله ی طراحی باید بسیار به این مسئله دقت داشته باشید. رعایت اصل سادگی را در طراحی بیلبورد تبلیغاتی به یاد داشته باشید.

تفاوت بیلبورد و استرابورد در چیست؟

در طراحی بیلبورد تبلیغاتی و استرابوردها، هدف نهایی تبلیغ کردن برای برند و لوگوی خاصی است. اما این دو تفاوت هایی با هم دارند. از جمله موارد زیر:

• سایز و قطع بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگتر از استرابورد است.

• استرابوردها برای اطلاع رسانی در محیط های کوچک و داخل شهر متداول تر هستند و بیلبوردها را اکثرا در اتوبان ها، بزرگراه ها و ... نصب می کنند.

• سرعت نصب و برچیدن استرابوردها زیاد است. اما نصب و برپایی بیلبوردها مقداری زمان بر و حساس است.

• هزینه و تعمیرات استرابوردها پایین تر از بیلبوردهای تبلیغاتی است. چرا که در برابر نیروهای باد و غیره مقاوم هستند.

• طراحی بیلبورد تبلیغاتی از حساسیت بیشتری برخوردار است، چون شما هزینه ی بیشتری را پای آن گذاشته اید.

• استرابوردها برای عابرین و سواره به نمایش گذاشته می شود، در حالیکه عمده استفاده از بیلبوردها برای نمایش سواره هاست.

• بررای اینکه استرابوردها به چشم بیایند، انرژی و روشنایی کمی نیاز است، درحالیکه روشن بودن بیلبوردها بسیار مهه است و باید حتما به نورپردازی آن و دیده شدن آن در شب توجه کرد.

• برای سازمان ها و برندهای کوچک و منطقه ای می توان از استرابورد و برای کارهای مهم تر و بزرگتر مانند کارخانه های بزرگ و یا برندهای ملی می توان از بیلبوردها استفاده کرد.

استرابورد تبلیغاتی

گام نهایی در طراحی بیلبورد تبلیغاتی

اگر قصد طراحی بیلبورد تبلیغاتی و استرابورد دارید، همیشه قطع و اندازه نهایی را به یاد داشته باشید. تکنیک طول بازو را قبل از چاپ نهایی بیلبورد انجام دهید. بدین صورت که بیلبورد طراحی شده را به اندازه ی کارت ویزیت چاپ کنید، آن را در دست خود بگیرید و دست تان را صاف نگه دارید، به بیلبورد نگاه کنید، آیا چیدمان و اندازه ها، در فاصله ای که دارید، اوکی هستند؟ اگر در این فاصله ناخوانایی و یا مشکلی وجود دارد، توصیه می کنیم که در طراحی بیلبورد تبلیغاتی خود تجدید نظر بفرمایید.

کافیست گام های بالا را پیش بگیرید تا بتوانید یک بیلبورد بسیار زیبا و موثر را طراحی کنید. شما می توانید برای مشاوره در مورد جدیدترین راههای طراحی بیلبورد تبلیغاتی تهران با مشاوران طراحی ما تماس گرفته و جزئیات بیشتری را دریافت کنید.

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه پارک وی، روبروی صدا و سیما، کوچه مهری، کوچه سوسن یکم، پلاک 15 طبقه 4 واحد 9

Info@vajegostartv.com

021-22010070

0912-1553166