تبلیغات در تلویزیون امروزه بهترین راه برای یک تبلیغ هدفمند است . حتما از خودتان می پرسید با پیشرفت تبلیغات آنلاین در شبکه های مجازی دیگر تبلیغات تلویزیونی رایگان معنا و مفهومی ندارد ؟! اما باید بگوییم کاملا اشتباه می کنید. تلویزیون هنوز هم تماشاگران پر و پا قرص خود را دارد و برنده کسی است که از این فرصت به نحو احسن استفاده نماید برای فهمیدن چکونگی محاسبه تعرفه تبلیغات در تلویزیون لطفا با مجموعه تماس حاصل بفرمایید.

تبلیغات تلویزیونی رایگان

تبلیغات در تلویزیون راهی برای درآمد زایی بیشتر

همراه : ۳۱۶۶ ۱۵۵ ۰۹۱۲ دفتر مرکزی : ۷۰ ۱۰۰ ۲۲۰

در نظر بگیرید تبلیغات تلویزیونی رایگان ، هر چند کوتاه ، در هنگام پخش یک فیلم یا سریال محبوب باشد و یا هنگام پخش مسابقاتی مثل بازی های المپیک ! قطعا می تواند توجه میلیارد ها میلیارد تماشاگر را به خود جلب کند . ناگفته نماند که تبلیغات در تلویزیون هزینه ای بیش از تبلیغات در شبکه های مجازی را می طلبد اما نباید تأثیر ارتباط در لحظه با بیننده را فراموش کرد.

دانلود pdf ضوابط پخش تلویزیونی صدا و سیما

تبلیغات در تلویزیون

چرا تبلیغات تلویزیونی رایگان را انتخاب کنیم ؟

همان طور که می دانید تبلیغات در تلویزیون حداقل 15 ثانیه و حداکثر 60 ثانیه می تواند باشد که قطعا این زمان برای معرفی یک محصول و خدماتی که می تواند به مشتری ارائه دهد بسیار مناسب است و آن‌ قدر هم طولانی نیست که تماشاگر از تماشای آن خسته شود. پس نتیجه این که تبلیغات در تلویزیون می تواند در لحظه ، ارتباط چشمی با تماشاگر برقرار کند ، نوعی ارتباط که بالاترین میزان تأثیر گذاری را خواهد داشت.

از آن گذشته مخاطبان تلویزیون ، تمام اقشار جامعه را در بر می گیرند که همین گستردگی شگفت انگیز ، تلویزیون را به یک منبع اصلی برای تبلیغات تبدیل کرده است . اما این نکته را فراموش نکنید که امروزه مخاطب تبلیغات شما ، افراد باهوشی هستند که به خوبی می توانند سطح کیفی یک تبلیغ را بسنجند. پس به معیارهای تبلیغات در تلویزیون دقت کنید.

مزایای انتخاب تبلیغات در تلویزیون

تبلیغات در تلویزیون

تبلیغات در تلویزیون به عوامل مختلفی بستگی دارد که مجموعا هزینه پرداختی بابت تبلیغ را مشخص می کنند . این عوامل شامل :

مدت زمان تبلیغ ، زمان پخش تبلیغ ( زمان های کم بیننده یا پر بیننده ) ، شبکه مورد نظر برای پخش تبلیغ ، کیفیت ساخت و طراحی تبلیغ و ... . از بین تمام عواملی که گفته شد ، کیفیت ساخت و طراحی تبلیغ بیش از هر عامل دیگری زیر ذره بین مخاطب است . اما نکته ای که هست هر کشور استاندارد هایی را برای تبلیغات در تلویزیون اعلام می کند که یک تبلیغ باید بر اساس آن ها تولید شود . برای مثال :

تبلیغات در صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم شامل همین معیار ها می شود با این تفاوت که صدا و سیمای جمهوری اسلامی مستقیما ساخت آگهی و تبلیغات ندارد و این کار توسط موسسات تبلیغاتی مورد تأیید سازمان صورت می گیرد . پس از ساخت تبلیغ محصول شما (با توجه به استاندارد های اعلام شده) ، صدا و سیما اقدام به پخش آن خواهد کرد .

هدف از تبلیغات در تلویزیون چیست؟

هدف اصلی از تبلیغات در تلویزیون ، معرفی یک محصول است اما می توان دستیابی به این هدف را به گونه ای در پیش گرفت تا در جهت برندسازی در رسانه ملی باشد . همان طور که می دانید برند ، مفهومی است در بردارنده طیف وسیعی از فعالیت‌های یک ملت است ، شامل صادرات، سرمایه‌گذاری خارجی، فرهنگ مردم ، محصولات آنها و صنعت گردشگری است . پس با برندسازی در رسانه های جمعی مثل تلویزیون از هر فرصتی استفاده می کنیم تا بگوییم چرا مردم باید یک رسانه یا محصول رسانه ای را نسبت به سایر برند ها ترجیح دهند و انتخاب کنند.

برای مثال می توان به تبلیغ محصولات و خدمات کالاهای ایرانی و معرفی آن به مخاطبان اشاره کرد . در واقع با توجه به شرایط اقتصادی ملتهب ، بسیاری از کالاهای ایرانی می توانند دیده شوند . از جمله دستاورد هایی که خواهد داشت :

- کمک به انتقال پیام شما

- افزایش اعتبار و تائید محصول

- متقاعد سازی مشتریان برای تائید برند

- وفاداری همه جانبه مشتریان نسبت به برند

- برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان

- شناخت مشتریان نسبت به برند

- افزایش نوع، مدت و دفعات مصرف

- جذب نسل های جدید

- و شهرت برند

تعرفه تبلیغات در تلویزیون

همان طور که در بالا اشاره کردیم معیار های مختلفی در تعیین قیمت تبلیغات در این رسانه جمعی ، تأثیر گذار است اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هزینه‌‎ای که یک ساخت یک تبلیغ به شما اعلام می گردد ، تنها هزینه‌‎ای نیست که برای ساخت تبلیغات در تلویزیون لازم است ، بلکه ساخت و تدوین آن توسط موسسات تبلیغاتی یک سر دیگر کار خواهد بود.

برای مثال طبق تعرفه تبلیغات در تلویزیون برای سال 1399 این هزینه به‌ازای هر یک ثانیه می‌تواند از چند صد هزار تومان برای شبکه‌های استانی و برنامه‌هایی با مخاطب کم تا چند میلیون تومان برای برنامه‌ های پُر مخاطب (مثلا فینال جام‌جهانی) متغیر باشد. پس تعرفه در شبکه سه یا هر شبکه دیگر بسته به زمان پخش برنامه ( قبل از شروع برنامه ، بین برنامه ، بعد از برنامه ، به عنوان آرم و یا حتی زیرنویس ) متفاوت خواهد بود .

تعرفه تبلیغات در تلویزیون

اما نکته مهم اینجاست که  هزینه‌هایی که به تبلیغات در تلویزیون برای یک برند اختصاص داده می‌شوند رابطه‌ی مستقیمی با فروش و خدمات آن برند نیز خواهد داشت . پس اگر هزینه‌ های تبلیغات در تلویزیون برای برندی کاهش یابد موجب کاهش درآمد آن شرکت هم خواهد شد و برعکس ، اگر هزینه‌ های تبلیغات در تلویزیون برندی افزایش پیدا کند موجب افزایش درآمد خواهد شد چرا که افراد بیشتری با محصول و خدمات آن آشنا خواهند شد .

آیا امکان تبلیغات تلویزیونی رایگان وجود دارد؟

با توجه به تعرفه تبلیغات در صدا و سیما و هزینه های سنگینی که از این بابت وجود خواهد داشت ، در سال 1399 سال "حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی " در راستای تشویق کسب و کار داخلی و حمایت از کالا های ایرانی ، امکان تبلیغات در تلویزیون به صورت رایگان را برای کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی فراهم شد. بدین صورت که هزینه تولید تبلیغ با خود مشتری است اما هیچ هزینه ای بابت پخش دریافت نخواهد شد .

این طرح فواید زیاد خواهد داشت از جمله :

- فرصت تبلیغ برای شرکت های کوچک ، متوسط و بزرگ به یک اندازه فراهم می شود

- رونق یافتن صنعت تبلیغات در کشور ایران

- رونق یافتن صدا و سیما در امر تبلیغات ( ای طرح کمک کرده است تا تلویزیون بتواند به جایگاه "پدرخواندگی صنعت تبلیغات کشور" نزدیک شود

- و تشویق کارآفرینان داخلی به ادامه فعالیت

این نکته را هم فراموش نکنید که کسی می تواند از این طرح استفاده کند تا واجد شرایط اعلام شده از سوی صدا و سیما باشد . در این صورت می توانند مراحل زیر را طی کنند :

- حتما باید فرد متقاضی صاحب یک شرکت تولیدی ، نرم افزاری ، آژانس مسافرتی ،‌ سایت فروشگاهی ، مجتمع تجاری ، خدماتی و … باشد ،

- فرد متقاضی باید مدارک اعلام شده از سوی وب سایت اداره کل بازرگانی صدا و سیما را ارائه کند .

- فرد متقاضی یا نماینده آن ، شخصا با در دست داشتن مدارک برای عقد قرارداد جهت ساخت تبلیغ اقدام کند یا اینکه موسسه تبلیغاتی که آگهی شما را تولید کرده این کار را برایتان انجام دهد

- در صورت کامل بودن مدارک ارائه شده ، بر اساس تعداد کارمندان شما که از لیست بیمه شدگان تامین اجتماعی شرکت شما تعیین می شود، به میزان مشخصی ثانیه پخش رایگان در اختیار شما قرار می دهند .

کمپین تبلیغاتی در تلویزیون چه تأثیری بر دنیای تبلیغات خواهد داشت؟

قبل از هر چیز بهتر است با مفهوم کمپین آشنا شوید، یک کمپین شامل مجموعه ای از فعالیت های هدفمند است که به صورت منظم، اجرا و پیگیری می شوند. موضوع یک کمپین تبلیغاتی می تواند یک موضوع خاص، یک یا تعدادی برند و ... باشد که توسط تعدادی افراد در ناحیه ای مشخص مدیریت شود . چنین فعالیت هایی از طریق ابزارهای ارتباط جمعی و رسانه های تاثیرگذار مثل تلویزیون صورت می گیرد و به دنبال آن واکنش های مورد انتظار به وجود خواهد آمد.

کمپین تبلیغاتی مانند هر تبلیغ دیگری اهداف منحصر به فرد خود را خواهد داشت ، از جمله : مطلع کردن مخاطب از محصولات و خدمات یک برند ، متقاعد ساختن آن ها برای خرید محصول و در دسترس قرار دادن آن جهت خرید آسان تر .

کمپین تبلیغاتی چه در تلویزیون باشد یا هر رسانه دیگری ، برای این که بازخورد خوبی داشته باشد ، باید هدفمند اجرا شود در این صورت مطمئن باشید به صاحبان کسب و کار کمک خواهد کرد تا بهترین تجربه فروش محصولات و ارائه خدمات را داشته باشند . برای اجرای هدفمند یک کمپین ، مراحل زیر ضروری است :

تحقیق و بررسی ، شناسایی کاربران اصلی ، تعیین بودجه ، تعیین تم مناسب ، برنامه رریزی تبلیغاتی و اجرای کمپین

تبلیغات در تلویزیون یا هر رسانه دیگر باید به گونه ای باشد که علاوه بر رعایت استاندارد های اعلام شده ، هم منافع شخص متقاضی برای تبلیغ ، هم اقتصاد رسانه و نیز منافع مردم را در نظر بگیرد. قطعاً تبلیغ در دنیای امروز یک جز انکار ناپذیر است به تولید کشور و تصمیم‌گیری مردم برای خرید کمک می‌کند ، پس چه بهتر که منافع آن چند جانبه باشد.

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه پارک وی، روبروی صدا و سیما، کوچه مهری، کوچه سوسن یکم، پلاک 15 طبقه 4 واحد 9

Info@vajegostartv.com

021-22010070

0912-1553166